Şiir kitabı çıkarmak, şiir kitabı çıkarmak istiyorum, şiir kitabı maliyeti nedir, şiir kitabı için gerekenler nelerdir? Şiir kitabı yayınlatmak için merak ettiklerinizi sizler için derledik.

Şiir kitabı çıkarmak

Şiir kitabı çıkarmak, birbirinden güzel ve duygu yüklü şiir yazmış herkesin hayali kurduğu şeylerin başında gelmektedir. İnsanın en özel duygulara girerek kaleme aldığı mısraların, başkaları tarafından okunması ve yayılması, şiirleri adeta ete kemiğe büründüren bir süreçtir. Kaleme aldığı şiirleri kitaplaşan bir şair, kendisini çok huzurlu hisseder.

Ancak günümüzde şiir kitabı yayınlatmak bir hayli zorlaşmıştır. Bunun temel nedeni, okurların maalesef büyük bir kısmının şiirden çok roman ya da kişisel gelişim tarzı araştırma kitaplarına yönelmesidir. Bir diğer etken ise hiç şüphesiz, şiirlerin kitaplaşması için gereken kâğıt ve baskı maliyetlerinin çok yükselmesidir.

Şiir Kitabı Çıkarmak

Şiir kitapları çıkarmak istiyorum!

Artan yüksek maliyetler ve kitap sektöründeki sorunlar maalesef ki en çok şiir kitaplarını etkilemektedir. Şiir kitaplarının yayınlanması neredeyse imkansız hale gelmiştir. Belli başlı şair-yazar dışında kolay kolay kimsenin şiirlerine şans tanınmamaktadır.

Yukarıda açıklanan nedenlerle yazarlar kendi kitaplarını kendileri yayınlatmak durumda kalmaktadırlar. Peki bu süreç nasıl işlemektedir?

Şiir kitabı çıkarmak için gerekenler

Şiir kitabı bastırmak için gerekenleri aşağıdaki maddelerde toplayabiliriz.

  • Öncelikle kâğıda ya da deftere yazılmış şiirlerin bilgisayar ortamına taşınması gerekir.
  • Bilgisayar ortamına taşınan şiirlerin bir Word dosyasında toplanması
  • Toplanan şiirlerin yayınevlerine başvuru yapılarak gönderilmesi
  • Ya da bir matbaa ile anlaşarak basılmasının sağlanması

Görüldüğü üzere şiir kitabının yayınlanması için temel olarak yapılması gerekenler bunlardır. Yayınevleri üzerinden kitap yayınlanabileceği gibi bireysel olarak da yayınlanabilir. Ancak her ikisinde de şairlerin/yazarların karşısına yüksek maliyetler çıkacaktır. Ama tüm bu yüksek maliyetlere alternatif olarak düşük maliyetli kitap bastırmak mümkündür. Nasıl mı?

Düşük maliyetli kitap bastırma: Loti Kitap

Şiir kitabı maliyeti

Şiir kitabı çıkarma maliyeti, klasik yayıncılık döngüsünde değişmektedir. Yakın zamanda artan kağıt ve baskı maliyetleri nedeniyle bir hayli artmıştır.

Ancak daha düşük maliyetlerle şiir kitabı yayınlamak mümkündür. Loti Kitap olarak uyguladığımız butik (dijital baskılı) yayıncılık sistemi ile çok daha uygun fiyatlara kitap yayınlatabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için Butik Yayıncılık Nedir? yazımızı okuyabilir ya da bizimle İletişim sayfamızdan veya Whatsapp hattımız üzerinden temasa geçebilirsiniz.

Kategoriler: Blog

Whatsapp'tan Ulaş!